Kombinat karate: w Rynku, na Kościuszki, w szkołach i po angielsku

 

Niedawno wrocławianie i turyści zgromadzeni w Rynku przecierali oczy ze zdumienia. Aż 237 wojowników ubranych w białe kimona (karategi) wbiegło obok pomnika Fredry i z groźnymi okrzykami rozpoczęło swój pokaz. To członkowie seminarium z całej Europy, które odbyło się na wrocławskiej AWF. 18 spośród zawodników to podopieczni Jacka Lamota (z nim samym na czele) z wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin im. Masutatsu Oyamy. Betonowe bloki w sposób zapierający dech w piersiach rozbijał Wiesław Gwizd z Tarnowa, a formy (kata) pokazywał sam Japończyk Yasuharu Fujihara oraz Jesus Talan. Od razu pojawiło się mnóstwo gapiów i robiło zdjęcia komórkami oraz aparatami. I nikogo nie wystraszyła nagła wichura z deszczem!

Następny klubowy obóz, już dla seniorów i juniorów, w drugiej połowie sierpnia w… Poroninie. He, he, śladami Lenina?

Sezon karate kyokushin startuje we wrześniu (dla chętnych są już zapisy do klubu), a 8 października mistrzostwa Polski open w Legnicy, na których podopieczna Lamota - Agata Kaliciak będzie broniła tytułu wśród pań. Na medal mają szansę także jej klubowe koleżanki Anna Brzezicka - Bojda, czy Iwona Płowaś. Po ciężkiej kontuzji kolana na matę ma powrócić była championka, piękna Natalia Janocha. Jej występ będzie atrakcją zwłaszcza dla męskiej połowy legnickiej widowni. Tak zwany „harem Lamota”, czyli żeńska drużyna wrocławskiego klubu nie ma sobie w Polsce równych!

Lamot: - Jeśli chodzi o nasze rywalki, to liczę na start naszej wrocławskiej mistrzyni Europy z Padwy. To idealny termin na sprawdzenie się także wśród krajowej konkurencji. W Legnicy w naszych barwach wystąpi silny Czech Tomas Vik, który przygotowuje się do listopadowych MŚ open w Tokio. Ponadto wystawimy Igora Lamota, Piotra Kaźmierczaka i prawdopodobnie Marka Bartosiewicza. A 2 grudnia w Kobierzycach w tamtejszej nowej hali organizujemy mistrzostwa Europy kadetów. Gmina daje za darmo obiekt plus puchary, nagrody itd. Wspaniale nam się z nią współpracuje. A już dzień później we wrocławskiej hali Orbita przeprowadzimy championat Starego Kontynentu juniorów U-22 w shinkyokushin, czyli bardzo mocnej międzynarodowej organizacji IKO2. I tu również liczymy na przychylność oraz pomoc władz naszego miasta. W obu tych imprezach w sumie wystartuje ok. 400 zawodników. Spodziewamy się także ok. 100 oficjeli. Wszyscy będą zakwaterowani w hotelu Wrocław. To duże przedsięwzięcie logistyczne, ale już jesteśmy gotowi. Medaliści poza pięknymi okolicznościowymi medalami i pucharami otrzymają też telefony komórkowe, czy telewizory plazmowe. Rozmawiamy jeszcze ze sponsorami, lecz kilku już mamy, np. sklepy sportowe Meta - ujawnia Jacek Lamot, trener i organizator nie do zdarcia. Czyli koniec sierpnia i jesień (plus początek zimy) pod znakiem karate kyokushin!

ZAPISY!!!!!

A jeśli ktoś samemu chce posmakować przygody z twardym karate kyokushin u Jacka Lamota - który wychował już mistrzów świata, Europy i Polski - i u jego doświadczonych instruktorów, to zapisy i treningi dla grup dorosłych (nawet dla stulatków!) odbywają się w następujących miejscach do wyboru, do koloru:

Sala klubu karate Jacka Lamota przy ul. Kościuszki 35 B (ostatnie piętro w oficynie - niemal naprzeciw „Pałacyku”), wtorek i czwartek w godz. 19.00-20.30 oraz w poniedziałki i środy w godz. 6.30-8.00. Centrum Sztuk Walki przy ul. Grabiszyńskiej 279, wtorek i czwartek w godz. 19-20. Ślęza (Bielany Wrocławskie), ul. Przystankowa 7, wtorek i czwartek w godz. 18-19. Kobierzyce, hala widowiskowo-sportowa przy ul. Dębowej 20 we wtorki i czwartki w godz. 19-20.

Grupy dziecięce:
Sala klubu karate Jacka Lamota przy ul. Kościuszki 35 B (ostatnie piętro w oficynie - niemal naprzeciw „Pałacyku”), poniedziałek i środa w godz. 16.30-17.30, wtorek godz. 16-17, piątek godz. 17-18 (to grupa z językiem angielskim!), wtorek i czwartek, godz. 17-18 dla dzieciaczków w wieku 4-6 lat! Centrum Sztuk Walk przy ul. Grabiszyńskiej 279, wtorek i czwartek w godz. 17-18. LO nr 5 przy ul. Grochowej 13, wtorek i czwartek w godz. 18-19. Redeco, ul. Rogowska 52 A wtorek i czwartek w godz. 16-17, SP nr 90 przy ul. Orzechowej 64, poniedziałek i środa, godz. 17-18. Gimnazjum nr 27 przy ul. Czeskiej 40, poniedziałek i środa, godz. 17-18. SP nr 80 przy ul. Polnej 4, poniedziałek i środa w godz. 17-18. Kobierzyce, hala widowiskowo-sportowa przy ul. Dębowej 20 we wtorki i czwartki w godz. 16-17. Ślęza (Bielany Wrocławskie), ul. Przystankowa 7, wtorek i czwartek w godz. 17-18. Pierwsze zajęcia są darmowe. Można również zapisać się telefonicznie tel. 603 506 766.
Twarde karate kyokushin uczy nie tylko samoobrony, ale i samodyscypliny i poszanowania dla innych, zwłaszcza dla starszych. Polecamy. Klub Lamota organizuje też świetne obozy letnie i zimowe.

 

 

 Drukarnia Kursor

Sklep sportowy Meta